تأثیر گرایشات ارزشی و استراتژیک بر رشد کسب و کار‌های خانوادگی در صنعت پوشاک ورزشی – پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تأثیر گرایشات ارزشی و استراتژیک بر رشد کسب و کار‌های خانوادگی در صنعت پوشاک ورزشی

تکه ای از متن پایان نامه :

  

تفکر باز به ارزیابی نقادانه عملیات روزمره سازمان و پذیرش ایده های جدید اشاره دارد. به عبارت دیگر این متغییر به تمایل و گرایش سازمان به عدم یادگیری روش های تفکر موجود و تغییر در مدل های ذهنی از محیط دلالت می کند (هالت و کندمیر،2005). بنگاه ها بید از عهده تغییرت سریع فناوری و بازرهای متلاطم برآیند. که این امر نیازمند توانایی در مدیریت تغییر می باشد. در دنیای امروز همچنین نرخ منسوخ شدن دانش در اکثر بخش ها بالاست لذا اگر با تفکر باز به آنها نگاه گردد درس های به دست آمده از گذشته می تواند بسیار آموزنده باشد. تفکر باز هم به دلیل کنار گذاشتن روش های سنتی و گذشته و هم به دلیل تجدید و به روز کردن پایه های دانش موضوعی حایز اهمیت می باشد (هالت و همکاران،2003).

بینش مشترک

بینش مشترک عامل مهمی در یادگیری فعال می باشد زیرا که رهنمودهایی را به مقصود یادگیری فراهم می آورد. بینش مشترک به تمرکز همه افراد سازمان روی یادگیری اشاره دارد (هالت و کندمیر،2005). بدون وجود بینش مشترک یادگیری افراد سازمان بی معنی خواهد بود (ورونا[1]، 1999).. به عبارت دیگر حتی اگر همه افراد برای سیستم با الویت خانواده و سیستم با الویت کسب و کار را توضیح داده می باشد که در مجموع نویسنده اهداف، شیوه انتقال منابع، مزیت ها و محدودیت های هر نوع از سیستم را مورد بحث قرار داده و تعریفی جامع از خانواده و کسب و کار ارائه کرده می باشد.

لاکانن و دیگران در سال 2011 در مقاله ای با عنوان تاثیر گرایشات استراتژیک بر رشد کسب و کار، تأثیر گرایشات 6 گانه‏ی استراتژیک- گرایش ارتباط با مشتری، گرایش به نوآوری، گرایش به بازار، گرایش به برند، گرایش به کارآفرینی، گرایش به یادگیری- بر رشد کسب و کارهای کوچک و متوسط را مورد مطالعه قرار دادند. نتایج این پژوهش نشان داده می باشد که تنها دو مورد از 6 گرایش استراتژیک تأثیر مثبت بر رشد کسب و کار دارد، در حالی که سه مورد از آنها تأثیر منفی داشته و یکی رابطی معنی داری نداشته می باشد.

پترسون و دیستلبرگ در سال 2011 در مقاله ای با عنوان متمایز کردن گرایشات ارزشی و سازگاری در ارزش­ها به عنوان پیش بینی کننده­ فرایند های سیستم های متفاوت کسب وکار خانوادگی این مطالعه، یک چارچوب ادراکی بوم شناسی انسانی را برای کسب و کارهای خانوادگی که گرایش ارزشی درون سیستم کسب و کار[1]Verona

 

تأثیر گرایشات ارزشی و استراتژیک بر رشد کسب و کار‌های خانوادگی در صنعت پوشاک ورزشی

تأثیر گرایشات ارزشی و استراتژیک بر رشد کسب و کار‌های خانوادگی در صنعت پوشاک ورزشی

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مدیریت: تأثیر گرایشات ارزشی و استراتژیک بر رشد کسب و کار‌های خانوادگی در صنعت پوشاک ورزشی

Author: new1 new1