تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا – پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تکه ای از متن پایان نامه :

  

 

2-6-1) پژوهش‏‌های خارجی

رومر[1](1993) تاثیر باز بودن اقتصاد بر تورم داخلی آن را با بهره گیری از  مدل بارو[2]-گوردون[3] برای 114 کشور مورد مطالعه قرار داد و به این نتیجه رسید که هرچه اقتصاد باز تر باشد قیمت­های داخلی به قیمت­های بین­المللی نزدیک­تر می­شوند و میانگین نرخ تورم در کشورهای کوچک اما با اقتصاد باز پایین­تر می باشد.

اشرا[4] (2002) با بهره گیری از تحلیل داده­های تابلویی برای 15 کشور در حال توسعه جهان با بهره گیری از داده­های سری زمانی برای دوره 1980-1997 به مطالعه اثر باز بودن اقتصادی بر تورم پرداخت و به این نتیجه رسید که در یک اقتصاد باز سطح قیمت­های داخلی و قیمت­های خارجی برابر می­شوند و اگر قیمت­      کوکه[5] (2010) به مطالعه ارتباط­ی درجه باز بودن و تورم برای تجزیه و تحلیل نرخ بهینه تورم تحت کنترل از یک مدل تعادل عمومی دو کشوری پرداخت و نتیجه گیری نمود هنگامی که هدف سیاست­های رفاهی باشد، بین باز بودن و تورم یک ارتباط معکوس در بلند مدت وجود ندارد زیرا روند تجارت منجر به کاهش بنگاه­های انحصاری می­گردد و اگر درجه باز بودن اقتصادی بیشتر باشد منجر می­گردد که سیاست گذاران منحنی فیلیپس کوتاه مدت را با شیب  بیشتری استخراج کنند حتی اگر در کوتاه مدت سود کم­تری وجود داشته باشد. به این ترتیب در اقتصادی که باز­­تر می باشد تورم بالا­تر می­رود.

زکریا[6] (2010) با بهره گیری از داده­های سری زمانی سالانه برای دوره 1947-2007 در کشور پاکستان به مطالعه ارتباط­ی بین باز بودن تجارت و تورم پرداخت و به این نتیجه رسید که ارتباط­ی مثبت بین باز بودن تجارت و تورم هست.

1..  Romer

  1. 2. Barro
  2. 3. Gurdon
  3. 4. Sunil Ashra
  4. 5. Cooke
  5. 6. Zakaria

 

 

 

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

Author: new1 new1