تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا – دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تکه ای از متن پایان نامه :

  

جهانی­شدن ممکن می باشد باعث تغییر تابع هدف سیاست­گذاران پولی شده و از این طریق بر تورم تاثیر­گذار باشد. در تحلیل نحوه اجرای سیاست­های پولی در حالت کلی به این نکته اشاره می­گردد که مقامات پولی مایلند برای افزایش تولید و کاهش بیکاری، تورم پیش بینی نشده ایجاد کنند.

اثر­گذاری تورم پیش­بینی نشده بر تولید و اشتغال در بیشتر موارد از وجود چسبندگی در قیمت­ها و دستمزد­ها ناشی می­گردد. وجود چسبندگی­ها مانع واکنش سریع عوامل اقتصادی نسبت به انبساط پولی پیش بینی نشده می­گردد. وجود چسبندگی­ها مانع واکنش سریع عوامل اقتصادی نسبت به انبساط پولی

2-6-4) جهانی­شدن و اثرپذیری تورم داخلی کشورها از شکاف تولید خارجی

بعضی تحلیل­گران معتقدند که عوامل تعیین­کننده تورم از عوامل درون ­مرزی به سوی عوامل برون­مرزی و جهانی در حال تغییر می باشد. به اظهار دیگر، تأثیر و وزن نسبی عوامل جهانی در تعیین فرآیند تورم داخلی کشورها در حال افزایش می باشد(طیب نیا و زندیه، 1387).

2-6) مروری بر مطالعات تجربی

نوآوری این پژوهش در این می باشد که به مطالعه تاثیر جهانی‌شدن اقتصادی بر تورم در کشور‌های منتخب منطقه خاور‌میانه و شمال آفریقا با بهره گیری از شاخص نسبتا جدید و ترکیبیKOF  می‌پردازد.

 

 

 

 

 

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

Author: new1 new1