دانلود پایان نامه : تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تکه ای از متن پایان نامه :

  

 

الف) شاخص­های باز بودن تجاری

به رغم سادگی نظری مفهوم باز بودن تجاری، مشکلات و اختلاف نظرهای زیادی در اندازه­گیری آن هست، به طوری که نمی­توان روشی قابل اعتماد برای اندازه­گیری این مفهوم پیدا نمود که از مقبولیت گسترده­ای بین اقتصاددانان بین­الملل برخوردار باشد. با مراجعه به ادبیات موضوع و پژوهش­های تجربی همچون گردش روزانه ارز خارجی، ذخایر اعتبارت بانکی فرا مرزی، دارایی­های بانکی فرا مرزی، خالص جریان سرمایه­گذاری مستقیم خارجی و نیز خالص جریان سرمایه خصوصی[1] به صورت درصدی از تولید ناخالص داخلی بهره گیری می­گردد(ناجی میدانی و دادگر، 1382).

 

2-2-4) نقد شاخص­های جهانی­شدن

الف) نقد شاخص کرنی

شاخص­های معرفی شده جوابگوی نیازهای اطلاعاتی نیست. یکی از علت های اصلی آن این می باشد که کشورهای توسعه یافته جهان کم­تر از کشورهای در حال توسعه به این شاخص نیاز دارند و به همین علت توسعه این شاخص­ها نزد موسسات تحقیقاتی از اهمیت زیادی برخوردار نیست.

      مسلما شاخص­های جهانی­شدن، بسته به نوع ساختار اقتصادی و مرحله توسعه­ای که هر یک از کشور­ها در آن قرار دارند، بایستی متفاوت باشد و به راحتی نمی­توان کشور­ها را در یک شاخص مورد ارزیابی قرار داد. در این شرایط از این شاخص به سختی می­توان نتیجه­گیری نمود. در نتیجه این شاخص­سازی بایستی بومی

  1. 5. Private Capital Flows

 

 

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

Author: new1 new1