دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع : تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تکه ای از متن پایان نامه :

  

 

از این رو شناخت عوامل موثر بر بروز تورم و راهکارهای مقابله با آن نه تنها منجر به گسترش عدالت اجتماعی در جامعه می­گردد، بلکه گامی مهم در راستای ثبات اقتصادی و ایجاد شرایط مناسب برای رشد و توسعه پایدار می باشد.

اغلب اقتصاد‌دانان دلیل کاهش تورم را  سیستم تجارت جهانی می‌دانند. جهانی­شدن اقتصادی به معنای رشد و گسترش تجارت جهانی در اقتصاد باز، تحرک سرمایه، مهاجرت نیروی انسانی، انتقال تکنولوژی و تبادل اطلاعات سطح وسیع می­باشد(گرجی و همکاران، 1389).

جهانی‌شدن اقتصادی معمولا به صورت ادغام بازار‌های کالا و سرمایه در سراسر جهان می باشد که در آن موانع تجارت بین‌الملل و سرمایه‌گذاری کاهش می‌یابد. جهانی‌شدن با پیشرفت فناوری هزینه‌ها را کاهش می­دهد(گورگل و لاچ[1]، 2014) و با ایجاد یک فضای رقابتی برای تولید‌‌کنندگان، رشد بهره­وری و کاهش فشار‌های دستمزد به خصوص برای کشورهای صنعتی می‌‌تواند قیمت‌های داخلی را تحت تاثیر قرار ‌دهد. هر چند سیاست‌های پولی مناسب و هدف‌گذاری تورمی می‌تواند یک سیاست همیشگی به مقصود مهار تورم باشد اما جهانی‌شدن از طریق تاثیراتش بر قیمت کالای وارداتی می‌تواند تورم کوتاه‌مدت را تحت‌تاثیر قرار‌ دهد(سلمان‌پور و همکاران، 1389 ). جهانی‌شدن اقتصادی از طریق کاهش تعرفه‌ها قیمت کالاهای وارداتی را کاهش می‌دهد(جین[2]، 2006). در جریان جهانی‌شدن تأثیر عوامل داخلی همچون محدودیت‌های عرضه و تقاضا بر تورم، کاهش و تأثیر عوامل جهانی بیشتر می­گردد.

     جهانی‌شدن از طریق چهار مجرا بر تورم تاتیر‌گذار می باشد؛ مجرای اول، اثر‌گذاری فرایند جهانی‌شدن بر انگیزه مقامات پولی برای توسل به سیاست‌های انبساطی و در نتیجه اثر‌گذاری بر تورم بلند‌مدت اقتصاد می‌باشد. مجرای دوم اثرگذاری جهانی­شدن بر تورم، اثر گذاری آن بر قیمت­های نسبی می باشد که در تغییر

  1. Gurgul and Lach
  2. Jin

 

 

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

Author: new1 new1