دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد : تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تکه ای از متن پایان نامه :

  

 

شاخص­های آزادی اقتصادی از مجموعه­ای از مولفه­های ذهنی و عینی تشکیل شده­اند. امتیاز مولفه­های ذهنی با بهره گیری از نظرات گروهی از افراد تعیین می­گردد. پس، امتیازات به قضاوت­های شخصی افرادی با انتظارات، احساسات و عقاید مختلف وابسته می باشد.

مولفه­های عینی این مزیت را دارند که بر داده­های کمی متکی هستند و از قضاوت­های شخصی به دورند و به همین خاطر، بیشتر مورد اعتماد هستند. با این حال، مولفه­های کمی شاخص نیز با نظر گروهی از کارشناسان انتخاب می­شوند. پس، آن­ها نیز تا اندازه­ای ذهنی هستند. بانک جهانی در گزارش سال 2004 خود کاستی­هایی را برای مطالعات پیمایشی بر می­شمرد و نشان می­دهد که پرسش­های پیمایشی از برداشت­های شخصی لزوما به پاسخ­های معنادار نمی­انجامد(غلامی، 1391).

 

2-2-5) شاخص جهانی­شدن KOF

شاخص  KOFیکی دیگر از شاخص­های ترکیبی جهانی­شدن می باشد که توسط موسسه اقتصادی  KOF  که در سوئیس فعالیت می­کند تهیه و ارائه می­گردد.

به طور کلی، KOF به عنوان «واسطه­ی میان مردم و جامعه­ی تحقیقاتی» و «راهنمای اقتصاددانان به ویژه اقتصاددانان داخل سوییس» ایفای تأثیر می­کند.

این موسسه که همانند پلی میان اقتصاددانان و جامعه اقدام می­کند آغاز یافته های خود شامل پیش­بینی­ها، شاخص­ها و مطالعات معرفی می­کند و پس از آن نتایج علمی را به صورت خبرنامه یا فصل­نامه در اختیار مردم قرار می­دهد.

 

 

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

Author: new1 new1