روش های جلوگیری از محتوای تکراری

تولید محتوا، یکی از بهترین و موفق ترین روشای واسه س. نوشتن مقالات جذاب و بکر که از قوانین پیروی کنه، باعث می شه که کاربران همیشه واسه پیدا کردن مطالب تازه به سراغ سایت شما بیان چون باور می کنن که سایت شما بهترین بروزرسانی رو داره. اما همونجوریکه محتوای تازه و بکر واسه شما تاثیر مثبت داره، محتوای تکراری به ضرر شما کار می کنه. دیده شده که بعضی از سایتا، مطالب سایتای دیگه رو واسه خود انتخاب می کنه و دقیقا مثل همون رو بدون تغییراتی در سایت خود قرار میدن ولی این کار واسه Hنا سودی نداره چون گوگل تاریخ ثبت اولیه مقاله رو می دونه ولذا به استی امتیاز میده که اولین بار این مقاله رو ثبت کرده. اما شاید این مسله واسه سایتای تولید کننده محتوا نگران کننده باشه اما لازمه به چند نکته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین:
۱- به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که سایتی که از مطالب شما کپی ورداری می کنه، در واقع تاثیر منفی واسه شما نداره چون امتیاز متن واسه شما دید می شه و ضرر به خود سایت مربوطه وارد می ود چون گوگل اونو به عنوان متخلف می شناسونه. مثل این سایتا دو دسته می شن:
– سایتای اسکرپر( Scrapers) که مطالب شما رو دقیقا با نام نویسنده و مشخصات سایت شما در سایت خود قرار میدن و پس نه فقط واسه شما مضر نیس بلکه خواننده اون سایت می تونه به سایت شمام مراجعه کنه و اگه در اون مقاله شما از استفاده کرده باشین، با قرار گرفتن مقاله در سایتای اسکرپز، کاربر می تونه به سایت شما لینک داده شه.
– سایتای دزد محتوا که این سایتا مطالب شما رو با نام سایت خود کپی می کنن و این یه جور سرقت ادبیه.

گوگل هر دو دسته سایت رو جریمه می کنه ولی خود شمام می تونین گزارش تخلفات رو به گوگل ارائه کنین تا تخلف زودتر بررسی شه.
۲- اگه شما یه پست مهمون نوشته اید و بخواین عین همون رو در سایت خود بذارین و یا این که بخواین مطالب قبلی که بازدید بیشتری داشته با دوباره نشر کنین، این کار خود یه جور محتوای تکراری از نظر گوگل هستش پس پیشنهاد می شه که در این مواقع واسه این مطالب از تگ rel=canonical استفاده کنین تا موتور جست و جو فهمیده باشه که این مطلب اصلی نیس و اصل اون قبلا ارائه شده.
۳- اگه می خواین همون مطالب رو دوباره بگید، از اختلاف در عناون و مطالب استفاده کنین به این معنا که اگه نوشته اید واسه چیکار باید کرد حال در مقاله ای دیگه بنویسین واسه چه کارایی نباید کرد و متن رو مخالف کنین.

Author: مدیر سایت