عدم دسترسی گوگل به سایت

عدم دسترسی گوگل به سایت

نبود دسترسی روبات گوگل به سایت

ممکنه واسه شمام پیش اومده باشه که الابختکی و با انجام تنظیمات نادرست دسترسی روبات گوگل به صفحات سایت رو محدود کرده باشین. هم اینکه بسیار پیش اومده که بدلیل ایجاد مشکلاتی در سرور و یا مشکلات در تنظیمات DNS دامنه با پیامی مبنی بر نبود دسترسی روبات گوگل به سایت در پنل مدیریت وبمستر تولز خود مواجه شید. مثل این اتفاقات بطور حتم بر ایندکس صفحات سایت و رتبه شما در یافته های جستجوی گوگل موثر میشه. ولی با رفع مشکلات و برگشتن به حالت قبلی گوگل بازم دید بدی نسبت به سایت شما داره؟

مشکلات

نگران نباشین، مثل این اتفاقات ممکنه در مدت کوتاهی بر سئو سایت شما اثر داشته باشه ولی در دراز مدت به جایگاه قبلی خود برمی گردین. زمانیکه دسترسی روباتای گوگل به صفحات سایت شما ممکن شده و به بازخوانی دوباره و ایندکس اونا بپردازند دوباره جایگاه خود رو در یافته های جستجوی گوگل به دست میارین. ولی این نیازمند گذشت زمان میشه. البته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که برگشت به جایگاه قبلی در صورتی رخ میده که تغییری اساسی در الگوریتمای گوگل در این زمان ایجاد نشده باشه.

تاثیر دسترسی روبات بر سئو

از صحبتای مولر میشه نتیجه گرفت که قطع شدن یهویی و چند روزه سرور شما به معنی هدر رفتن همه زحمات نیس و یا اگه سایت شما در اول به هردلیل دسترسی روبات گوگل به صفحات رو محدود کرده باشه با رفع این محدودیت مطالب قدیمی تر هنوز شانس حضور در یافته های جستجوی گوگل و ایندکس شدن رو دارن.

با مراجعه به بخش Crawl Errors در وبمستر تولز خود می تونین صفحاتی که روبات گوگل امکان دسترسی به اونا رو نداره شناسایی کرده و مشکلات احتمالی رو رفع کنین. پس از طی این مرحله با به کار گیری بخش fetch as google از دسترسی روبات به این صفحات مطمئن شده و با رعایت اصول توضیح داده شده در مقاله ای با نام “۹ روش افزایش سرعت ایندکس” روند ایندکس شدن اونا رو سریعتر کنین.

البته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که همیشه ایندکس نشدن صفحات سایت شما به معنی نبود دسترسی روبات گوگل نیس و در خیلی از موارد مشاهده میشه که وبمستران حتی با در نظر گرفتن ریزه کاریا و اصول سئو از اندازه بازدید سایت خود و سرعت ایندکس صفحات شاکی هستن. معمولا بررسیای اولیه نشون دهنده کپی بودن مطالب و به کار گیری محتوای تکراریه. الگوریتم پنگوئن گوگل که وظیفه مقابله با محتوای تکراری روی اینترنت رو برعهده داره، در این شرایط از نمایش سایت شما در یافته های جستجوی گوگل و حتی در بعضی موارد از ایندکس شدن این مطالب جلوگیری میکنه.

بازدید سایت