قیمت سیم‌کارت‌های اپراتور سوم

تقی پور درباره راه اندازی اپراتور سوم در دهه فجر گفت: به دلیل تراکم برنامه ها در دهه فجر، گشایش اپراتور سوم اعلام رسمی نشد؛ اما این اپراتور به طور آزمایشی راه اندازی شده.

 

واحد مرکزی خبر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، در مورد کاهش نیرو در شرکت مخابرات و تشکیل کمیته ای واسه بررسی این موضوع گفت: به دلیل اینکه قرار بود گزارش مشترک با وزارت اقتصاد و دارایی و معاونت سرمایه انسانی و پیشرفت مدیریت ریاست جمهوری ارائه شه، این تیمای مشترک تشکیل شدن که گزارش به دولت تقدیم می شه.

رضا تقی پور در حاشیه مراسم گشایش دو طرح مخابراتی در جمع خبرنگاران اضافه کرد: به صورت روشن میشه گفت که کاهش نیرو در مخابرات به این صورت نبوده اما کم و کسریایی بعضی وقتا در مورد کاهش حجم کار وجود داشته و باید در اون گزارش مشخص شه.

تقی پور درباره راه اندازی اپراتور سوم در دهه فجر گفت: به دلیل تراکم برنامه ها در دهه فجر، گشایش اپراتور سوم اعلام رسمی نشد؛ اما این اپراتور به طور آزمایشی راه اندازی شده.

ایشون درباره قیمت سیم کارتهای اپراتور سوم اضافه کرد: قیمت سیم کارتای این اپراتور ۱۲۰ هزار تومن با سه درصد مالیات که در کل ۱۲۳ هزار و ۶۰۰ تومنه. ایشون با اشاره به اینکه هرساله ۲۵ ترابیت اطلاعات اروپا به آسیا از کانال سوئز صورت میگیره، گفت: با در نظر گرفتن هاب منطقه شدن ایران ، در برنامه پنجم پیش بینی شده که ۲۰ درصد ترافیک کانال سوئز از راه ایران منتقل شه.

ایشون با اشاره به گشایش درگاه بین المللی نوردوز گفت: راه ترانزیت شمال به جنوب کامل شد که با این افزایش ظرفیت ،امکان ترافیک رو داریم.

تقی پور اضافه کرد: ظرفیت فعلی این راه ۳۰ گیگابیت بر ثانیه و قابل پیشرفته. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مرحله اول شبکه ملی دیتا اشاره کرد و گفت: با این طرح، پیشرفت ظرفیت در داخل کشور داریم که با شروع به کار مرحله اول شبکه ملی دیتا( ip/mpls)t ظرفیت داخل به ۴۷۰ گیگابیت بر ثانیه زیاد می شه.

تقی پور در مورد اینکه این افزایش ظرفیت، تأثیری در پهنای باند مورد استفاده کاربران داره، گفت: این پیشرفت ظرفیت در هسته اصلیه و واسه افزایش پهنای باند کاربران، اقدامات دیگری در برنامه قرار داره که انجام می شه.

ایشون با بیان اینکه روز به روز نقاط جدیدتری در کشور، به اینترنت وصل می شه، اضافه کرد: خیلی از روستاهای استان آذربایجان غربی از راه gsm دهاتی به اینترنت و اینترانت وصل شدن و تعداد کاربران اینترنت هر روز بیشتر می شه. تقی پور در مورد اندازه سرمایه گذاری انجام شده در طرح شبکه ملی دیتا، گفت: سرمایه گذاری انجام شده در فاز اول بیشتر از ۳۵ میلیارد تومن بوده که واسه کل طرح چهار و یا پنج برابر این مبلغ هستش.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره پیش بینی سرانه پهنای باند هر نفر، گفت: در برنامه پنجم سرانه پهنای باند کشور واسه هر نفر پیش بینی شده اما دو نکته باید روش زوم بشه. ایشون گفت: نکته اول در مورد چگونگی محاسبه کاربرانه و دوم اینکه از پهنای باندی که جفت و جور می شه چیجوری استفاده می شه.

تقی پور اضافه کرد: الان در خیلی از خطوط استانها هم ۴۰ یا ۵۰ درصد ظرفیت خطوط اینترنت سریع پره و در بعضی استانها بیشتر از ۵۰ درصد ظرفیت ایجاد شده، خالیه. ایشون گفت: با راه اندازی شبکه دسترسی پیش بینی می کنیم، پهنای باند واسه هر کاربر به طور میانگین چهار مگ یا بیشترین حد ۲۰ مگ باشه.

Author: مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *