قیمت واقعی سکه های پیش فروش شده چه قدر است؟

coins2امروز، دوشنبه ۷ اسفند ۹۱، محمود بهمنی، رئیس کل بانک مرکزی اندازه جدید پیش فروش سکه رو اعلام کرد. ایشون با اعلام قیمت بیشتر از یه میلیون و ۲۵۰هزار تومانی سکه پیش فروش زیاد شدن قیمت دیگری رو در بازار کلید زد. این زیاد شدن قیمت در حالی اتفاق افتاد که انتظار می رفت با این اقدام بانک مرکزی، در بازار کم بشه و از التهاب اون کم بشه.

به گزارش آلامتو به نقل از افکارنیوز، طبق مصوبه بانک مرکزی تحویل سکه ها به ۶ماه اینده افتاده؛ پس قیمت واقعی اونا ۱میلیون و ۲۵۰هزار تومن نخواد بود. اگه اندازه سود سپرده بانکی رو برابر ۲۰درصد در نظر بگیریم، قیمت سکه ها بعد از یکسال، ۱میلیون ۵۰۰هزار تومن و در ۶ماه برابر ۱میلیون و ۳۷۵هزار تومن می شه.

با در نظر داشتن مالیات ۶درصدی واسه سکه ها، خریدار ۷۵هزار تومن واسه مالیات سکه ها باید پرداخت کنه که در کل قیمت سکه های پیش فروش شده بانک مرکزی رو بعد از ۶ماه به ۱میلیون و ۴۵۰هزار تومن میرسونه.

امروز هم زمان با اعلام قیمتای جدید پیش فروش سکه، قیمت سکه تموم طرح جدید که صبح امروز یه میلیون و ۴۰۸ هزار تومن بود، پس از اعلام قیمت سکه پیش فروشی به یه میلیون و ۴۴۳ هزار تومن رسید. البته بهمنی وعده داده که درصورت افزایش قیمتا در بازار بانک مرکزی هم جهت با کاهیش قیمتا اقدام می کنه. این وعده بهمنی درحالیه که ایشون مدعی بود قیمتای پیش فروش اندازه سکه رو در بازار افزایش نمی ده.

افکار نیوز

Author: مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *