لباس ضد گلولۀ بیست هزار دلاری + عکس

لباس ضد گلولۀ بیست هزار دلاری

یه خیاط کانادایی قصد عرضۀ یه کت سه تیکه رو داره که علاوه بر ظاهر فوق العاده، در برابر گلوله هم مقاومه. کتی که حتی می تونه حسادت جیمز باند رو برانگیزد.

اختصاصی آلامتو ؛ شرکتی به نام گریسون بیسپاک باور داره که موفق شده شیک پوشی و امنیت رو با هم ترکیب کنه. این شرکت با به کار گیری تکنولوژی نانو به کربن سبک وزنی رسیده که تاثیر گلولهای یه اسلحه کمری رو به خود بگیره و هم اینکه در مقابل پاره شدن در اثر حمله چاقو هم مقاوم باشه.

در کل یه کت بی انتها گرون قیمت که با قیمتی بیشتر از بیست هزار دلار به فروش می رسه و هدف اون مطمئنا ارائه راه حلی واسه خطر ترور در سفرهای خارج کشور تعدادی کمه.

دیوید تران، مدیر بخش پروژه های ویژۀ این شرکت اینجور گفت “ما تمرکز خود رو بروی ساختن بهترین کت جیمز باند گذاشتیم. صنعت خیاطی واقعا در خواب فرو رفته و خوبه که اینجور چالشایی رو در اون بسازیم.”

آقای ترن میگه که ایدۀ این کت از یه صحبت با یکی از مشتریان میاد که شش ماه گذشته تو یه کشور خارجی مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، اما زنده مونده بود تا داستان اونو بگه. بار بعد که اون به فروشگاه اومده، اعتراف کرده که چیجوری این تجربه نزدیک به مرگ اونو هراسان کرده. آقای ترن میگه “بعد از اینکه ایده مطرح شد، با خود فکر کردیم که واقعا قصد جدی داریم؟ و پس از اون دست به کار شدیم.”

با اینحال به عنوان یه شرکت خیاطی حرفه ای، این انتخاب نبود که از پوشش کِولار استفاده شه که در لوازم پلیس و نیروی نظامی اونو به کار می بردن. چون این پوشش ضخامت بسیار زیادی داشت. پس اونا از یه رابط درخواست کمک کردن – که آقای ترن قرارداد بسته که نام اونو معلوم نکنه – که در گذشته پوشش ضد گلوله ای واسه یگان خاص آمریکا در عراق جفت و جور کرده بود.

وقتی که کت با دقت و مهارت زیاد دوخته شد، شش ورقۀ نازک از نانولوله درون اون جاسازی می شن و این جوری بافت و ظرافت کت حفظ می شه.

هرچند که ورقه های بیشتری هم میشه واسه امنیت بالاتر اضافه کرد، اینکار باعث می شه که راحت بودن در حرکت کمتر شه.

آقای ترن گفت “خیلی از کسائی که بکار سرمایه گذاری، معدن یا نفت مشغول هستن، (به ما) اقرار کردن که وقتی در مکانای خطرناک هستن، واقعا احساس امنیت ندارن و مضطرب می شن.این حتی می تونه روی کارکرد اونا تو یه ملاقات بسیار حساس تاثیر بزاره. پس ما لباسی می خواستیم که به طور کامل نامحسوس از اونا مراقبت می کرد. اگه که کتی کلفت ارائه می دادیم مطمئنا این لباس پیام نامناسبی رو به مخاطبان این افراد می فرستاد – اونا ترسیده ان و به ما اعتماد ندارن.”

این اولین پروژۀ غیرمعمولی نیس که شرکت اونو اجرایی کرده. آقای ترن میگه که گریسون بیسپاک تا حالا شکلای جور واجور کتای منحصر بفرد رو تولید کرده، از کت و شلواری ساخته شده از یاقوت خرد شده گرفته تا یه لباس که بشه اونو در زیر آب هم پوشید.

اون مشتری اول که تیر خورده و جون سالم بدر برده بود، اولین کسی بود که این کت ضد گلوله رو خرید. آقای ترن میگه که علاوه بر این تا حالا دست کم شش درخواست داشتن و یه لیست انتظار واسه این کتا هست. علاوه بر این، حتی زیردستان قدرتای بزرگ جهان هم درخواستایی واسه دوختن لباس مخصوص جهت رئیس جمهور یا معاون رئیس جمهور کشور خود دادن.

در آخر، آقای ترن این جوری تموم کرد که “ما تصمیم نداریم که تولید انبوه این کتا رو شروع کنیم. اما الان مشغول چیدن قدمای بعدی خود واسه این لباس هستیم.”

هم اینکه ببینین :

اختصاصی

Author: مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *