لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

بین هند و اقیانوس آروم، اندونزی واقع شده. این کشور میزبان بیشتر از ۱۸۰۰۰ جزیره مختلفه. یکی از مشهور ترین جزایر در این ناحیه جزیره جاواست. بقیه جزیره هایی که در این کشور پیدا میشه هم ارزش بازدید رو داره. هنوز بیشتر این جزیره ها خالی از ساکنان هستن. این جزایر میزبان سواحل قشنگتر، آتشفشونای جذاب و مقاصد گردشگری عالی هستن.

  1. جزیره Ternate

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره Ternate

جزایر Maluku که به عنوان جزیره اودیه ها هم شناخته شده اولین مکانی بود که جوز هندی، میخک و چند ادویه مهم در اون رشد پیدا کرد. امروزه بیشتر بازدید کنندگان از وجود اینجور جزیره هایی بی خبرند.

از اونجایی که در Ternate تجارت ادویه رواج زیادی داشته این جزیره میزبان قلعه های زیادیه که الان تخریب شدن. آدمایی که به تاریخ علافه مندند مطمئنا از سفر به این ناحیه لذت میبرن.

  1. جزیره Lombok

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره Lombok

در شرق بالی جزیره نامعلوم اما زیبایی قرار داره که به اون Lombok میگن. این جزیره بسیار محبوبه و میزبان چندین شهر کوچیک هستش. بزرگ ترین شهری که در این ناحیه پیدا میشه شهری به نام Mataramه که می تونین در اون کاخ قشنگتر و چشم نوازی رو پیدا کنین که واسه قرن هجدهمه.

هم اینکه در این ناحیه Taman Narmada قرار داره که یه معبد هندوییه که به پارک تبدیل شده و مسافران می تونن در اون استراحت کنن. این جزیره هم اینکه میزبان KUTAه. KUTA یه ساحل قشنگتر و چشم نوازه که میشه در اون به فعالیتای مختلفی پرداخت.

  1. جزیره Wakatobi

در جنوبی ترین گوشه اندونزی استان Sulawesi Tenggara قرار داره که میزبان جزیره Wakatobiه. این مجمع الجزایر کوچیک واسه غواصی بسیار مشهور و شناخته شده. این جزیره به عنوان بهترین قصد غواصی در اندونزی شناخته شده.

بیشتر ساکنان محلی و هتلا در اختیار بازدید کنندگان قرار دارن. دو مورد از بهترین مناطق در مجمع الجزایر Wakatobi واسه غواصی Pulau Tomia و Pulau Hogaه.

  1. جزایر Bangka-Belitung

زیباترین سواحل اندونزی,جزایر Bangka-Belitung-bangka_belitung_islands

در کنار سواحل سوماترا جزیره ای به نام Bangka-Belitung قرار داره. این جزایر مکان عالی و چشم نواز واسه افرادیه که به دنبال سواحل قشنگتر می گردن. بیشتر سواحلی که در این ناحیه قرار داره طولانی ان و جمعیت زیادی در اون وجود نداره.

شما می تونین از آب شفاف و زلال ان لذت ببرین. هم اینکه می تونین بعضی از فانوسای دریایی هلندی که واسه قرن ۱۹ه رو جستجو کنین.

  1. جزیره باندا

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره باندا-banda_islands

در جنوب Maluku جزیره ای به نام باندا قرار داره. این مجمع الجزایر به خاطر ادویه هاش در میان افراد مشهور و شناخته شده. قرن هاست که ادویه های مختلفی مثل جوز هندی از این ناحیه به بقیه قسمتای جهان فرستاده می شه.

باندا تحت فرمانروایی پرتغالیا، هلندیا و حتی انگلیسیا بوده. شما می تونین در این ناحیه به پیاده روی بپردازید، از دریا دیدن کنین و از خوردن ماهی گریل شده لذت ببرین.

  1. جزیره فلورز

یکی از جزایر کمتر شناخته شده در اندونزی جزیره ای به نام فلورزه. این جزیره مطمئنا یکی از زیباترین مناظر رو در این ناحیه داره. با اینکه کارای زیادی در این ناحیه می تونین انجام بدین اما این جزیره راهی به جزیره Komodoه.

این ناحیه منطقه ای جذاب واسه مسافرانه تا بتونن از پارک ملی Komodo دیدن کنه. در جزیره فلورز شما می تونین دریاچه های جذابی رو ببینین که رنگ اون به خاطر مواد شیمیایی و مواد معدنی تغییر می کنه.

  1. جزیره Bunaken

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره Bunaken

در شمالی ترین بخش Sulawesi جزیره ای به نام Bunaken قرار داره. این جزیره واسه آدمایی که میخوان از پارک ملی Bunaken دیدن کنن مقصد بسیار خوبی هستش. پارک ملی Bunaken میزبان بیشتر از ۷۰ درصد گونه های ماهیه و می تونه علاقه مندان زیادی رو به خود جذب کنه.

آدمایی که شناگران و غواصان ماهری هستن می تونن از مناطق غواصی در این ناحیه لذت ببرن. با اینحال غواصی در صخره های مرجانی کم عمق تر واسه بقیه افراد هم شدنیه. بعد از یه روز فعالیت، مطمئن شین که از نوشیدنیای محلی حال می کنین.

  1. جزیره Gili

یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در کل اندونزی مکانی به نام جزیره Giliه که در سواحل Lombok واقع شده. تلاش کنین سفری به این ناحیه داشته باشین و از مناطق زیبای اون لذت ببرین.

بزرگترین جزیره Gili با عنوان Gili Trawangan شناخته شده و بهترین مکان واسه غواصی و انجام تمرینات یوگاست. جزیره Gili Meno هم به عنوان عاشقانه ترین جزایر در این ناحیه شناخته شده و واسه ماه عسل استفاده میشن. سومین جزیره Gili Air اسمشه که واسه غواصان محبوبه.

  1. جزایر Raja Ampat

زیباترین سواحل اندونزی,جزایر Raja Ampat

در منطقه پاپوآی اندونزی جزایر راجا آمپات قرار داره. با اینکه بیشتر از ۶۰۰ جزیره شخصی در اندونزی هست که راجا آمپات رو تشکیل میده اما بزرگترین جزایر Waigeo, Misoo Bantanta و Salawati نام دارن. این جزایر به خاطر تنوع زیستی خود شناخته شده و مشهور ان. همین امر باعث می شه این مناطق واسه غواصی و تماشای پرندگان عالی باشه.

در راجا آمپات شما می تونین گونه های مختلفی از پرندگان رو ببینین. این جزایر میزبان سواحل قشنگتر و چشم نواز با ابای آبی رنگ کم عمقه.

  1. جزیره بالی

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره بالی-bali

شاید بشه گفت بالی محبوب ترین و شناخته شده ترین جزیره در اندونزی است. با اینکه در طول بعضی از فصلای سال این منطقه ازدحام زیادی داره اما هنوزم بهترین جزیره واسه بازدید در اندونزیه.

بالی که به عنوان جزیره خدایان هم شناخته شده دارای مناظر زیاد، سواحل باورنکردنی و فرهنگ هندوی عالیه. یکی از جذاب ترین مناطق در این جزیره شهری با نام Ubudه که میزبان جنگلایی با میمونا و گالری هاست.

وقتی که در بالی هستین می تونین معابد هندو رو جستجو کنین، در طراف آتشفشون به پیاده روی بپردازید یا مزارع برنج رو از نزدیک ببینین. گشت و گذار، قایقرانی، ماهیگیری، یوگا و غواصی فقط چند عنوان از سرگرمیای بی شماریه که شما می تونین در جزیره قشنگتر و بزرگ بالی از اون لذت ببرین.

بالی جزیره ای قشنگتر که دیدنش رو پیشنهاد میکنیم

کشورای دیدنی جنوب شرقی آسیا واسه گردشگری

اختصاصی تور اندونزی جهانگردی ساحل

Author: مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *