لیست شبکه های اجتماعی عجیب خارجی

شبکه های اجتماعی عجیب و متفاوت در دنیا کم نیستن و حتی ممکنه هر روزه شبکه ای که جامعه هدف مشخصی داره، متولد شه! در این گزارش با بعضی از این ایده ها آشنا می شید.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: با اینکه روزانه درباره مضرات جور واجور شبکه های اجتماعی و تاثیراتی که ممکنه روی کاربران داشته باشه، می شنویم؛ اما واقعیت اینه که جذابیت رابطه گرفتن و تجربه کردن به اندازه ای در این فضاها بالاست که کمتر کسی می تونه به فضای مجازی بی توجهی کنه. در همین میان روزانه شبکه های مختلفی واسه گروه های متفاوت در اینتررنت به وجود میاد که هرکدوم هدف خاصی رو واسه خودشون تعیین می کنن و جالبتر اینکه همیشه کاربرانی هم هستن که عضو اون ها شن و حتی واسه به کار گیری امکانات اون ها دست به جیب ببرن.

واسه خیلی از ما شبکه های اجتماعی فیسبوک، اینستاگرام، توئیتر، لینکداین، گوگل پلاس و پینترست خلاصه شه، اما همه دنیا در همین چند برنامه خلاصه نمی شن و البته بعضی وقتا از دل اون ها برنامه هایی بیرون میاد که عجیب و متفاوت است! در این گزارش نگاهی داریم به بعضی از این شبکه های اجتماعی عجیبی که شاید شمام از وجود اون ها متعجب می شید!

قرار عاشقانه حیوان خونگی

یکی از شبکه های اجتماعی که اتفاقا علاقه مندان کمی هم نداره، DateMyPetه. جایی که شما واسه حیوان خونگی خودتون یه صفحه شخصی می سازید و این امکان رو به بقیه می بدید که واسه حیوانتان درخواست دوستی بدن و اگه خوشتون اومد، با اون ها سر قرار برید تا حیوان های خونگی تون حضور تو یه قرار عاشقانه رو تجربه کنن.

رویاها رو دریابید

دو شبکه اجتماعی با نام های متفاوت اما کاربرد برابر وجود داد که کاربران در اون عضو می شن تا خواب های خودشون رو با بقیه به اشتراک بذارن! البته در Match a Dream اون ها می تونن با به کار گیری بعضی کلمه کلیدی ها بقیه کسائی رو که درباره همون موضوعات خواب دیده ان، پیدا کنن. اما در Rem Cloud کاربران تنها درباره خواب هایی که دیده ان حرف می زنند و چیزی رو که دیده ان واسه همه تعریف می کنن و بقیه می تونن درباره خوابشون نظر بدن. البته در هر دو برنامه بخشی واسه دسته بندی شکل های جور واجور خواب ها هست و قبل از نوشتن می تونین تخیلی، مهیج و ترسناک بودن خواب رو مشخص کنین.

بافتنی آنلاین!

شاید شمام فکر می کنین که هنرهایی مانند بافتن، قلاب دوزی، دو میل و مثل این رو نمی توان از راه فضای مجازی و اینترنت یاد نمی گیرین. اما شبکه اجتماعی Ravelry که از سال ۲۰۰۷ راه افتاد، محلی واسه به اشتراک گذاشتن اطلاعات و ایده های این هنرهای دستی بوده و با همین عکس و فیلم ها تونسته بیشتر از سه میلیون عضو داشته باشه!

واسه رستگار شدن عضو شید!

به کار گیری دین و مذهب واسه جمع کردن مردم دور همدیگه و حتی در مورادی سو به کار گیری اون ها از دور همی های گروهی به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هم کشیده شده. اگه در برنامه Line for Heaven عضو شید، در جلسه اعضای شبکه در روزای یکشنبه شرکت می کنین که همه واسه رستگاری و بخشیده شدن گناهان دعا می کنن. هم اینکه در ابتدای ورود به این شبکه روح مجازی با شما صحبت می کنه و درباره گناه های تون اعتراف می گیرد که روح تون پاک شه.

سایت طرفداری که شبکه اجتماعی شد

طرفداران یه گروه موسیقی واسه خودشون سایتی رو راه اندازی می کنن که امکان هماهنگی برنامه ها رو داشته باشن، اما با بزرگ تر شدن سایت، خودش تبدیل به شبکه اجتماعی زیرزمینی مواد مخدر و خشونت می شه که به جز در چند مورد شباهت زیادی با برنامه فیس بوک داره. در این برنامه وقتی چیزی رو دوست داشته باشین از عبارت «ووپ هوپ» استفاده می شه و به جای شناسه های زن و مرد از عبارت های «جوگالو» و «جوگالِته» نام برده می شه.

جلسه گربه ها

در شبکه اجتماعی CatMoji عضو شید تا عکس هایی از گربه های جور واجور رو در اون ببینین! واقعا این شبکه اجتماعی خاص گربه هاست و صاحبان اون ها با ساختن اکانتی واسه شون از حال و هوای روزانه تا عکس ها و وسیله های جدیدشون رو در صفحه به اشتراک می گذارن، در این شبکه شما با صاحبان اون ها روبرو نیستین، بلکه همه چیز از زبون خود گربه ها نوشته شده.

جهانی کوچیک از سلبریتی ها

شبکه اجتماعی A Small World شبکه ای خاص هنرمندان و میلیونرهاست که واسه تایید کردن هویت راه های مختلفی داره، به خاطر همین اگه شخصیت معروف یا خیلی پولدار نباشین، اصلا نمی تونین در این شبکه ثبت نام کنین.

زندانیان در بند شبکه اجتماعی

در امریکا شبکه اجتماعی Jail Inmates خاص زندانیان راه افتاده که افراد زندانی می تونن از راه اون با همدیگه در رابطه باشن. البته این شبکه خارج از زندان و واسه مردم دیگه هم قابل دسترسیه و می تونن عکس ها رو ببینن یا کامنت هایی رو واسه زندانیان بنویسن.

نخبه ها گرد همدیگه جمع می شن

به نظر میرسه نخبه ها در کنار دیگه مردم احساس راحتی ندارن و به خاطر همین شبکه اجتماعی خودشون رو راه اندازی کرده ان! شبکه ای که واسه ثبت نام در اون باید تو یه آزمون ورودی شرکت کرد، آزمونی که هرکسی اون رو درست جواب دهد، نخبه حساب می شه و می تونه وارد شبکه شه! Intellect Connect اسم این شبکه اجتماعیه.

بیایید از هم متنفر باشیم!

همون قدر که فیس بوک براساس دوست داشتن ها و عکس ها و داستاهای خوب و خوشحال کننده ساخته شده، شبکه اجتماعی HateBook واسه نفرت ساخته شده! در این جا باید هرچه بیشتر احساس نفرت رو به اشتراک گذاشت.

بیریخت ها وارد شن!

بیشتر شبکه های اجتماعی براساس زیبایی ها ساخته شده ان و کاربران هم در صدد انتشار بهترین تصاویر و لحظه های خودشون با بقیه هستن. اما در The Ugly Bug Ball لازم نیس همه چیز قشنگتر باشه! بلکه برعکس این شبکه واسه کسانیه که فکر می کنند بیریخت هستن اما بازم می خواهند با دنیا بازم در رابطه باشن.

دنیای خودتون رو بسازین!

چند سالیه که بازار بازی های انلاین در جهان خیلی گرم شده و بسیاری با عضویت در بازی ها با دیگرانی که مشغول بازی هستن، رابطه می گیرند. در همین فضا بازی های جدیدی وارد شده که به کاربران این نوید رو می دهد که می تونن زندگی مورد نظر خودشون رو بسازن! دنیای تازه ای که حتی ممکنه فکر کنن از رسیدن به اون باز مونده ان! Second Life یکی از این بازی هاست که می تونه به رویاهای کاربرانش تو یه فضای سه بعدی رنگ واقعیت ببخشد.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

خبرگزاری مهر مجله مهر

Author: مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *