پایان نامه ارشد با موضوع : تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تکه ای از متن پایان نامه :

  

منبع اصلی برای موانع پنهان واردات گزارش رقابت جهانی می باشد که توسط انجمن اقتصاد جهانی ارائه می­گردد.

داده­های متوسط نرخ تعرفه از منابع مختلفی به دست می­آید. گوانتی و لاوسون به کشورهایی که هیچ تعرفه­ای اعمال نمی­کنند نمره­ی 10 را اختصاص می­دهند و با افزایش نرخ تعرفه رتبه­ی پایین­تری به آن کشور اختصاص می­دهند. هر گاه نرخ تعرفه به 50 درصد نزدیک گردد، این رتبه به صفر میل می­کند.

شاخص کنترل سرمایه بر اساس گزارش سالانه­ی صندوق بین­المللی پول درمورد­ی ترتیبات و محدودیت­های مبادله بنا شده­می باشد و شامل 13 نوع مختلف کنترل سرمایه می­باشد و با کم کردن تعداد محدودیت­ها از عدد 13 و ضرب در عدد 10 حاصل می­گردد.

 

2-2-5-2) شاخص جهانی­شدن اجتماعی KOF

شاخص جهانی­شدن اجتماعیKOF، انتشار ایده­ها، اطلاعات، تصاویر و مردم را اندازه گیری می­کند. شاخص KOF جهانی­شدن اجتماعی را به 3 طبقه تقسیم می­کند:

الف) ارتباطات فردی؛ به معنای تعامل مستقیم در میان مردمی می باشد که در کشورهای مختلف زندگی می­کنند و شامل ترافیک مخابراتی بین­المللی (ترافیک در عرض چند دقیقه به ازای هر نفر)، درجه گردشگری (ورودی و خروجی به کشور) و تعداد نامه­های بین­المللی ارسال و دریافت شده می­باشد.

ب) جریان اطلاعات؛ شاخص فرعی جریان اطلاعات به معنای اندازه­گیری جریان بالقوه ایده­ها و تصاویر می باشد. این شاخص شامل تعداد کاربران اینترنت (به ازای هر 100 نفر)، سهم خانواده­های با تلویزیون و تجارت روزنامه­های بین­المللی (به صورت درصدی از تولید ناخالص داخلی) می باشد.

 

 

 

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

Author: new1 new1