پایان نامه ارشد در مورد : تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تکه ای از متن پایان نامه :

  

 

قیمت نسبی کالاهای وارداتی انعکاس پیدا می­کند. مجرای سوم تاثیر جهانی­شدن بر شیب منحنی فیلیپس صادرات باعث بالا رفتن درآمد ملی می­گردد و درآمد ملی، تقاضا و در نتیجه قیمت­ها را افزایش­خواهد­ داد. اگر این تغییرات تداوم داشته و محسوس باشند، تورم ایجاد­ می­گردد. البته کاهش واردات و یا تغییر قیمت­های کالاها و خدمات مصرفی سرمایه­ای وارداتی نیز در ایجاد تورم موثر هستند)طیب ­نیا و فولادی، 1388).

 

2-6) ساز و کار­های اثر­گذاری فرایند جهانی­شدن بر تورم داخلی کشور­ها

موضوع تاثیر ­پذیری تورم از فرآیند جهانی­شدن موضوع جدیدی می باشد که به طور مشخص از دهه 1990

مورد توجه قرار گرفته می باشد. در مجموع، در این پژوهش به توضیح چهار مسیر اصلی اثر­گذاری فرایند   جهانی­شدن بر تورم داخلی کشور­ها خواهیم پرداخت.

 

2-6-1) جهانی­شدن، انگیزه مقامات پولی و تورم

مسیر اول، اثرگذاری فرآیند جهانی­شدن بر انگیزه مقامات پولی برای توسل به سیاست­های انبساطی و درنتیجه، اثر­گذاری بر تورم بلند­ مدت اقتصاد می باشد. در همه تحلیل­های صورت­گرفته در مورد این کانال   اثر­گذاری، به طور ضمنی یا صریح فرض می­گردد که تورم در بلند مدت تنها از سیاست­های پولی تاثیر    می­پذیرد و مقامات پولی با کنترل کاملی که بر حجم پول در اقتصاد دارند قادرند تورم را در سطح دلخواه تعیین نمایند. پس، تنها تمایل مقامات پولی برای بهره گیری از تورم در تحریک و افزایش تولید ممکن می باشد به افزایش تورم بیانجامد و از آنجا که جهانی­شدن توانایی مقامات پولی در اثر­گذاری بر تولید را کاهش می­دهد. انگیزه آنها در توسل به تورم نیز کاهش خواهد پیدا نمود.

 

 

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

Author: new1 new1