پایان نامه با عنوان : تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تکه ای از متن پایان نامه :

  

 

بعد اجتماعی

بعد اجتماعی جهانی­شدن به اثر جهانی­شدن بر روی زندگی و کار مردم، خانواده و جوامع اشاره دارد.   نگرانی­ها و مسایل جهانی­شدن اجتماعی اغلب در ارتباط با اثر جهانی­شدن بر روی اشتغال، شرایط بازار کار، درآمد و طرفداری اجتماعی می­باشد.

فراتر از دنیای کسب و کار بعد اجتماعی جهانی­شدن شامل فرهنگ و هویت، همبستگی خانواده­ها و جوامع می باشد. به طور کلی، جهانی شدن اجتماعی مربوط به تعامل بشر­ها در جوامع فرهنگی مختلف و در ارتباط با موضوعاتی مانند خانواده، مذهب، کار و تحصیلات می­باشد(غلامی، 1391).

 

بعد علمی و فناوری

      یکی دیگر از ابعاد مهم جهانی­شدن، بعد علمی و ارتباطاتی آن می باشد. زمانی که واژه جهانی­شدن مطرح می­گردد، برای بسیاری از افراد مساله فناوری و انقلاب ارتباطات را تداعی می­کند. به عبارت دیگر برای بسیاری، جهانی­شدن بیانگر تحولات و پیشرفت­هایی می باشد که در عرصه فناوری ارتباطات به وقوع پیوسته می باشد. مسائلی از قبیل پیشرفت در تولید انواع رایانه و نرم­افزار­ها، عمومیت یافتن و ارزان شدن آنها و توسعه ارتباطات جمعی به مرحله­ای رسیده می باشد که می­توان نتیجه گرفت که در فرایند جهانی­شدن قرار گرفته ایم. به علاوه انقلاب و توسعه ارتباطات موجب شده می باشد که ارتباط میان مردم و جوامع مختلف به سادگی امکان ­پذیر گردد. از این منظر، جهانی­شدن با انقلاب علمی و دانسته­های جدید مرتبط می باشد. جهانی­شدن به واسطه­ی انقلاب علمی و اطلاعات راه را برای رسیدن به خدمات و اطلاع رسانی سریع به همه­ی مناطق جهان از طریق تجارت و مبادله اطلاعات و آموزش هموار ساخته می باشد(جعفری صمیمی و سینا، 1384). انقلاب علمی، دانش فنی، اطلاعات، ارتباطات و نیروی انسانی نه ­تنها محرکه اصلی جهانی­شدن هستند، بلکه جهانی­شدن 

 

 

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

Author: new1 new1