پایان نامه با موضوع : تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تکه ای از متن پایان نامه :

  

 

و انقلاب علمی و جهش دانش فنی، دو روی جدا­ ناپذیر یک سکه محسوب می­شوند. جهانی­شدن بعدی و نه فقط بعد اقتصادی آن تا حد ممکن مورد نظر قرار گیرد. این شاخص ترکیبی از چهار مولفه کلیدی از ادغام جهانی به توضیح زیر می­باشد:

1) جهانی­شدن تجارت کالاها و خدمات؛ که با نسبت تجارت خارجی به تولید ناخالص داخلی و نیز همگرایی قیمت­های جهانی و داخلی اندازه­گیری ­شده ­می باشد.

2) جهانی­شدن مالی[1]؛ که برای اندازه­گیری آن از نسبت­های جریان سرمایه­گذاری مستقیم خارجی و نیز جریان پرتفوی سرمایه به تولید ناخالص داخلی بهره گیری شده می باشد. این دو مولفه ابعاد اقتصادی جهانی­شدن را ارزیابی می­کند.

3) جهانی­شدن تماس­های شخصی[2]؛  برای این شاخص فرعی معیارهایی زیرا نسبت جهانگردان و مسافران بین­المللی به جمعیت هر کشور و طول تماسهای تلفنی ساکنان هر کشور با خارج از مرزها به صورت سرانه (به ازاء هر فرد به دقیقه) مورد بهره گیری قرارگرفته می باشد.

4) اتصال اینترنتی؛ که برای محاسبه این مولفه، معیارهایی زیرا تعداد کاربران اینترنت، تعداد میزبانان و سرورهای خدمات دهنده اینترنتی در کشور، مورد توجه قرار گرفته می باشد. این دو مولفه نیز ابعاد ارتباطاتی و تکنولوژیک جهانی­شدن را مد نظر قرار می­دهد.

این شاخص بر اساس اطلاعات و آمار 50 کشور صنعتی و چند نماینده کلیدی از اقتصادهای نو ظهور که 80 درصد جمعیت جهان و بیش از 95 درصد تولید جهانی متعلق به آنها می باشد، محاسبه شده می باشد که این کشورها به ترتیب بالاترین رتبه­ را در آن دارند: سنگاپور، هلند، سوئد، سویس، فنلا ند، ایرلند، استرالیا، انگلستان، نروژ، کانادا، دانمارک، آمریکا، ایتالیا، آلمان، پرتغال، فرانسه، مجارستان، اسپانیا، اسرائیل و مالزی(ناجی میدانی و دادگر، 1382).

  1. 4. Financial Globalization
  2. 5. Globalization of Personal Contacts

 

 

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

Author: new1 new1