پایان نامه در مورد : تاثیر سود هر سهم، Q توبین و اهرم مالی بر قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تاثیر سود هر سهم، Q توبین و اهرم مالی بر قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

 

-1- مقدمه

فصل اول به بیان کلیات پژوهش اختصاص داشت. بدین صورت که پس از بیان مقدمه، مسأله پژوهش، اهمیت و ضرورت پژوهش، هدف­های پژوهش، جامعه و نمونه آماری، متغیر­های پژوهش، روش پژوهش و گردآوری داده‌ها، بهره گیری‌کنندگان از نتایج پژوهش و برخی از واژه‌های کلیدی تشریح گردید.

در این فصل، مبانی نظری و پیشینه تحقیق تشریح می­گردد. در بخش مبانی نظری، آغاز به معرفی متغیر وابسته به تفصیل پرداخته و سپس متغیرهای مستقل و کنترل تبیین و تشریح می­گردد. در ادامه، اختصار­ای از پژوهش‌های داخلی و خارجی پیشین مرتبط با موضوع پژوهش بیان می­گردد.

 

تعیین قیمت سهام شناسایی نمود. عامل چهارم سبب می گردد، قیمت ها تصادفی گردد و از یک روند از پیش تعیین شده پیروی نکنند. این تصادفی بودن قیمت ها به دلیل اینکه عوامل موجد آن غیر قابل پیش بینی می باشد سبب نوسان قیمت سهام خواهد گردید و از مهمترین مراحل تعیین قیمت سهام می باشد. میزان کارایی بازار به میزان دقت سه عامل نخست بستگی دارد و هر قدر این عوامل از دقت کمتری برخوردار باشد بازار کارایی کمتری خواهد داشت. کارایی بازار یک پدیده نسبی می باشد و طیفی را تشکیل می دهد که از ناکارایی شروع و به کارایی  ختم می گردد.

در نمودار زیر چگونگی تاثیر عوامل چهار گانه بر شمرده بر قیمت بازار سهام نشان داده شده می باشد:

 

 

 

 

 

 

 
2-2-2 مکاتب قیمت گذاری سهام

در بورس اوراق بهادار  حساسیت های زیادی نسبت به روند قیمت هست. این امر باعث گردیده تا تحولات مرتبط با چنین پدیده ای مورد تحلیل های منظم قرار گیرد. به طور کلی دو گروه تحلیل گر در بازار هست، این دو گروه عبارتند از :

 

  • تحلیل گران تکنیکی یا چارتیست ها
  • تحلیل گران اساسی یا بنیاد گراها

 

دیدگاه تحلیل گران تکنیکی یا چارتیست ها

 

 

 

تاثیر سود هر سهم، Q توبین و اهرم مالی بر قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

تاثیر سود هر سهم، Q توبین و اهرم مالی بر قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر سود هر سهم، Q توبین و اهرم مالی بر قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس

Author: new1 new1