پایان نامه کارشناسی ارشد با عنوان : تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تکه ای از متن پایان نامه :

  

 

2-3-2-1) علل عارضی تورم

در این حالت علت اصلی، عوامل غیر اقتصادی و بنیادی در جوامع هستند مانند خشکسالی و قحطی که موجب می­گردد که میزان تولید و عرضه کالا کاهش یافته و بالطبع عرضه از تقاضا عقب مانده و قیمت­ها افزایش یابند.

و درنتیجه تقاضای کل می­گردد و از طرف دیگر اگر سرمایه­گذاری از نوع تولیدی نباشد، فزونی تقاضا برعرضه، افزایش قیمت­ها را بدنبال دارد. علت های متعددی برای چنین افزایشی در تقاضای کل هست. افزایش مخارج دولتی که با کسری بودجه همراه باشد و رشد عرضه­ی پول، از علت های این افزایش می باشد(مهرگان، 1386).

ب)توسعه و فزونی قدرت خرید جامعه نسبت به امکانات تولید؛ دولت بنا به سیاست­­های خاص خود اقدام به افزایش حجم پول در جامعه می­کند و یا از طریق بانک­ها به مردم وام و اعتبار می­دهد تا در موارد مختلف از آن بهره گیری نمایند. با اجرای این سیاست قدرت خرید و در نتیجه تقاضا افزایش می­یابد که افزایش قیمت­ها را به­دنبال خواهد داشت.

ج)تورم ناشی از فشار هزینه؛ در این حالت منشا اصلی افزایش قیمت­ها، بالا رفتن هزینه تولید کالاها و خدمات می باشد. افزایش قیمت یک کالای خاص نیز بر روی کالا­های دیگر به اشکال مختلف تاثیر می­گذارد. نمونه­ای از افزایش هزینه تولید یک کالا، افزایش سطح دستمزد­هاست که این موضوع موجب تقاضای 

 

 

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

Author: new1 new1