پایان نامه کارشناسی ارشد در رابطه با : تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تکه ای از متن پایان نامه :

  

 

ج) نزدیکی فرهنگی؛ نزدیکی فرهنگی مسلما از لحاظ درک دشوارترین بعد از جهانی­شدن می­باشد. از شاخص کتاب­های تجارت شده بهره گیری می­گردد که این شاخص از یونسکو و پایگاه اطلاعات آماری تجارت کالای سازمان ملل متحد گرفته شده می باشد.

 

تورم آشکار؛ که در آن قیمت­ها سریعتر از حجم پول در جریان افزایش می­یابد و علت آن عدم کنترل  قیمت­ها می باشد و یا این کنترل تاثیر و کارایی کافی ندارد.

تورم مهار شده؛ که در این نوع میزان افزایش قیمت­ها کمتر از افزایش حجم پول در جریان می­باشد. در واقع این نوع تورم خود یک سیاست و یا نتیجه مستقیم یک نوع سیاست می باشد.

 

2-3-1-3) طبقه بندی تورم بر مبنای متناوب و یا عارضه­ای بودن افزایش قیمت­ها

تورم ادواری؛ مرحله­ای می باشد از نوسان­های اقتصادی ادواری، که حد­اکثر شدت این تورم مقارن با مرحله اوج رونق و حد­اکثر فعالیت اقتصادی می باشد. به عبارتی به این نوع تورم تورم گذرا نیز می­گویند.

تورم تاریخی(یا عارضه­ای)؛ که ناشی از علل غیر اقتصادی مثل جنگ، انقلاب، عوامل غیرمنتظره طبیعی مانند خشکسالی، سیل و … می­باشد.

2-3-2) علل و ریشه­های تورم

تورم را می­توام در مجموع حاصل ازعدم انطباق عرضه کل و تقاضای کل دانست. پس هر عاملی که چنین وضعی را به­ وجود آورد، به عنوان یکی از علل و ریشه­های تورم قابل مطالعه می باشد. تورم علل فراوانی دارد که به موارد مهم آن در زیر اشاره می­گردد.

 

 

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

Author: new1 new1