کشف جایگزین آمپول دندانپزشکی در آمازون

محققان دانشگاه کمبریج مدعی شده ان که یه ژل جدید بیهوشی واسه گیاهی در اعماق جنگل های آمازون در پرو می تونه جانشین آمپول دندونپزشکی شده و ییماران رو از ترس درد این آمپول نجات دهد.

 

 

 

قبایل بومی پرو در قرن ها پیش موفق به شناسایی ویژگی های باحال ضد درد گیاه Acmella oleracea شده و از این ماده واسه درمان دندون درد، زخم، آبسه و پاکسازی دندانه ها استفاده می کردن.

 

دکتر فرانسوا باربیرا فریدمان از دانشگاه کمبریج که در سال ۱۹۷۵ به عنوان اولین غربی در میان جامعه مخفی قبایل قبول شده و ۳۰ سال گذشته رو به زندگی در میون این افراد گذرونده، این درمان رو در جراحی های دندانی مدرن قابل استفاده خوانده.

 

به گفته ایشون این گیاه که با متوقف کردن پایانه های عصبی واسه ارائه یه تاثیر بی حسی کار می کنه، تا بیشتر از یه ساعت دووم داشته و در مراحل اولیه کارآزمایی های بالینی بدون هیچ تاثیر جانبی با موفقیت عمل کرده و رضایت بیماران رو به دنبال داشته.

 

این دارو در صورت ادامه پیدا کردن آزمایشات، شاید تا سال ۲۰۱۴ به عنوان یه جانشین طبیعی واسه ضددردهای مصنوعی داروهای ضد عفونت وارد بازار می شه.

 

این ژل از گیاه گل دار زرد رنگ Acmella oleracea اعماق جنگلهای آمازون حاصل شده و در قرون ۱۸ و ۱۹ با عنوان گیاه دندون درد بوسیله ملوانان به جنوب آسیا هم منتقل شد.

 

از این داروی گیاهی می توان در ععصب کشی و کاشت دندون و هم اینکه کاهش درد کشیدن دندون در کودکان استفاده کرد.

 

 

 

 

منبع:isna.ir

Author: مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *