کلیه دانشجویان بیمه تکمیلی می شوند

رییس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه کلیه دانشجویان از مهرماه جاری تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرن، گفت: ۲۵ درصد هزینه بیمه از راه دانشگاه ها، ۲۵ درصد از راه دانشجو و ۵۰ درصد مابقی از راه صندوق رفاه پرداخت می شه.

 

 

 

کیوان مرادیان در جلسه معاونین دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور با اشاره به بیمه تکمیلی دانشجویان، گفت: اگه منابع این طرح در کمیسیون ترکیب صندوق رفاه تخصیص یابد، به زودی بخشنامه اون به دانشگاه ها ابلاغ می شه تا دانشگاه ها این مسئله رو در دستورالعمل هیات امنای خود بذارن.

بی توجهی و یا حذف خدمات رفاهی مطرح نیس

ایشون با بیان اینکه در سیاستای وزارت علوم اصلا بی توجهی و یا حذف خدمات رفاهی مطرح نیس، گفت: وزارت علوم به دنبال مدیریت مباحث در حد سیاست گذاریه.

ایشون با بیان اینکه اولویت در امور دانشجویی می تونه ما رو با رقابت مواجه کنه، اضافه کرد: پس اولویت قرار دادن بین امور جزو برنامه ما نیس.

مرادیان از معاونان دانشجویی دانشگاه های کل کشور خواست تا ایده ها، برنامه ها و نیازهایی که با اونا در طول سال مواجه هستن به شکل هدف دار ارائه بدن تا صندوق رفاه با اونا همکاری داشته باشه.

رییس صندوق رفاه وزارت علوم با اشاره به کارکرد خوب بعضی از دانشگاه ها در بحث برون سپاری، اعلام کرد: بدیش اینه بعضی از دانشگاه ها امکاناتشان اجازه انجام برون سپاری در امور دانشجویی رو نمی داد.

ایشون گفت: دانشگاهی که نتونه با بقیه دانشگاه ها هماهنگ بکنه، بیشتر از همه دچار مشکل می شه و از طرف دیگه دانشگاه های دیگه رو هم با مشکل مواجه می کنه.

هزینه های بخش رفاهی دانشگاهها باید برگشت پذیر باشه

ایشون با بیان اینکه هزینه های بخش رفاهی دانشگاهها باید برگشت پذیر باشه، گفت: ما دلمون نمی خواد از منابع دیگه دانشگاه در این چرخه هزینه شه.

سرویس دهی رایگان به دانشجویان خیلی لازم نیس

رییس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه سرویس دهی رایگان به دانشجویان خیلی لازم نیس، اضافه کرد: کسائی که نیاز به این خدمات ندارن و ضرورتی وجود نداره، نباید از خدمات رایگان و یا کم بهره استفاده کنن.

ایشون با اشاره به وام شهریه دانشگاهها گفت: سال قبل مجوز گرفتیم تا ۵۰ درصد از اعتبارات وام شهریه سالهای گذشته به عنوان منابع صندوق عودت شو. هم اینکه قول دادیم که واسه سال ۹۱ حدود ۵۰ درصد مابقی رو هم تامین و عدوت بدیم که بخاطر این در کمسیون ترکیب صندوق مقرر شد که از سال ۸۵ هرآنچه به عنوان وام شهریه پخش شده صد در صد به عنوان اعتبار صندوق حساب شه.

با بیان اینکه از سال جاری صد درصد وام شهریه از راه صندوق رفاه تامین می شه، اضافه کرد: طی سالهای گذشته حدود ۶۰۰ میلیارد تومن به منابع صندوق اضافه شده که نزدیک به ۴۵۰ میلیارد تومن اون در بین دانشجویان پخش شده.

رییس صندوق رفاه دانشجویان در آخر از دانشجویانی که از صندوق رفاه وام گرفتن خواست که مبلغ وام شهریه خود رو به صورت یه جا پرداخت کنن و در ادامه اضافه کرد: هم اینکه کسائی که درخواست کننده پرداخت وام به صورت قسطی در ۶۰ ماه هستن، خواهشمندیم که اقساط خود رو به موقع پرداخت کنن.

Author: مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *